Dzień dobry!

Witaj na blogu o mądrym i zdroworozsądkowym podejściu do pieniędzy.
Cieszę się, że tutaj jesteś! Miłej lektury 🙂 

CZEŚĆ, NAZYWAM SIĘ PIOTR BZOWSKI I JESTEM AUTOREM TEGO BLOGA.

Nawet nie wiesz ile radości mi sprawiasz, że odwiedziłeś to miejsce! Wierzę, że znajdziesz tu dużo cennej wiedzy, która Ci się przyda w życiu.


SKĄD TEN POMYSŁ?

Pomysł założenia bloga o tematyce finansowej, chodził mi po głowie od dłuższego czasu. Pierwsze szlify inwestycyjne uczyniłem w wieku 16 lat kupując franki szwajcarskie i analizując tą sytuację jako 31-latek, mogę stwierdzić, że moje motywacje w tym czasie były całkiem słuszne. Banki dawały kredyty tylko i wyłącznie we frankach, więc uważałem wtedy, że to musi być bardzo dobra waluta i ją kupiłem. Chciałem też chronić pieniądze przed ich wydaniem. Udało się 🙂 Wciąż są w moim portfelu… Pomimo tego, że zawodowo nie jestem związany finansami, bo pracuję w branży IT, to jest to moje odwieczne hobby.  Moją misją jest szerzenie  wiedzy finansowej, którą zdobyłem przez swoje życie. Oczywiście chciałbym się również podzielić się swoimi doświadczeniami. :).

Nazwa bloga powstała dość przypadkowo. W styczniu 2021 roku wraz z córką lepiliśmy naszego pierwszego bałwana.  Znaleźliśmy wtedy 1gr na śniegu. To było to. Poczułem, że to jest właśnie TEN moment, w którym trzeba zacząć dzielić się własną finansową wiedzą.

 

PAMIĘTAJ O TYM!

Wszystkie treści, które, znajdują na tym blogu, są jedynie moimi własnymi przemyśleniami. Nie stanowią  one”rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, póz. 1715). Pamiętaj, że sam podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność! Każda inwestycja jest również obarczona różnego stopnia ryzykiem. 

Miłego czytania!

Piotr Bzowski.